1. Welcome to NoFap! We have disabled new forum accounts from being registered for the time being. In the meantime, you can join our weekly accountability groups.
    Dismiss Notice

Post published by 23.2.2018

Καλησπερα!!Βρισκομαι στις 13 μερες κ σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα να κανω κρυο ντουζ..Τα πρωτα 1-2 λεπτα ηταν βασανιστικα αλλα μετα συνηθισα καπως το κρυο νερο!πιστευω πως ειναι ενας καλος τροπος για να βγεις εξω απο το "comfort zone" Εσεις το εχετε δοκιμασει;Ποια ειναι η αποψη σας;
Nikolai and Michael5iLVEr like this.
Michael5iLVEr more_vert
Michael5iLVEr
Εγώ ήδη το έχω δοκιμάσει και το βρίσκω πολύ αναπαυτικό. Τα πρώτα δεύτερα είναι δύσκολα, αλλά εύκολα συνηθίζεται. Προσπαθώ να το κρυώνω λίγο-λίγο για να ανεβάζω τις αντοχές μου (προς Θεού, δεν είμαι μαζοχιστής!). Νομίζω ότι είναι πολύ βοηθητικό για τα σερί (streaks) και εξίσου αναζωογονητικό. Όταν βγαίνω απ' το ντουζ νιώθω άλλος άνθρωπος!
Nikolai and 23.2.2018 like this.
Nikolai more_vert
Nikolai
Εγώ το είχα κάνει πιο παλιά, μάλιστα υπήρξε μια περίοδος που έκανα κρύο ντουζ καθημερινά για κάπου μια βδομάδα. Πολύ δύσκολα τα πρώτα λεπτά αλλά μετά το συνηθίζεις. Βέβαια νομίζω το καλοκαίρι είναι κάπως πιο εύκολο γιατί κάνει πιο πολύ ζέστη, παρά το χειμώνα.
23.2.2018 likes this.